I. Äl Kesrpap

1. září 2011 v 15:49 | Miri |  Sklenice snů
Tak jako z máleho semínka vzniká strom a z malé, zatoulané myšlenky vzniká v noci sen, tak vznikají z malých podnětů velké sny, které se můžou stát tvojí životní náplní, ale ten podnět se neudělá sám. Někdy ho způsobí někdo z tvého okolí zcela něvědomky, nebo někdo z tvého okolí zcela vědomě, nebo ho může způsobit neobyčejný sen. Ale ani tento neobyčejný sen není zcela bez příčiny, protože všechno má svojí příčinu i tento velký svét.

Äl si vykračoval šťastně domů. Jeho černá, duhově blanitá křidélka se šťastně tetelila. Splnil se jeho sen. Svýma rukama s dlouhými prsty svíral křečovitě v deskách svoje poslední vysvědčení. Udělal Snářskou školu a prošel s jednou dvojkou jako nejlepší ze třídy. Dokonce dostal pochvalu! Takové krásné vysvědčení se za posledních deset let nevyskytlo. Zítra může nastupovat jako Snář do práce. Äl si poskočil, ale když si všiml jak se na něho všichni dívají zrychryl a rychle zabočil do první uličky, prošel třema ulicema a octl se před domkem houbovitého tvaru. Po zkroucených šedých stromech okolo domu byly rozvěšeny zvonky, rolničky a křišťály, které rozlamovaly paprsky slunce do krásných duh. Äl se usmál a zamířil ke svému barevnému domu. Branka zaskřípala, dvěře vrzly a Äl už slékal šálu a rukavice. Na měsíci je velká zima v jakékoli roční období. Vlastně tam žádná roční období nejsou. Na měsíci není voda a tudíž nerostou žádné rostliny, jen malé zkroucené stromky bez listů. Nepadá tam ani sníh ani déšť a je tam neustále noc.
Äl rozdělal v krbu oheň a sedl si u něho na stoličku. Jmenoval se celým jménem Äl Kesrpap a žil v bohaté rodině. Měl staršího bratra a jeho rodiče vlastnili továrnu na Snářské sklenice. Dávali neustále přednost staršímu bratrovi, který měl továrnu zdědit a jak se bude živit on, to jim bylo úplně jedno. Když ale podal přihlášku na snářskou školu protestovali. Věděli že na to má a nechtěli aby sám dokázal víc než jeho bratr za pomocí svých rodičů.Äl si vzal svoje dědictví a odstěhoval se do tohoto domečku. Rodiče občas přišli zkontrolovat jak se má, ale on jejich návštěvy neměl rád.
Äl vstal ze stoličky a vydal se k dalekohledu. Tak blízká je Země a tak krásná. Vždycky snil o tom že na ní jednou bude. Ale nechtěl jen dávat sny lidem, chtěl jim ukázat krásu okolo nich. Chtěl aby si uvědomili to štěstí že když byly stvořeni, tak s důkladností. Aby si uvědomili že všechno se točí kolem nich a oni jsou hlavními hrdiny filmu života a že nejsou jen součástí přírody, ale že příroda je aby je obohacovala a okouzlovala. Äl se usmál. I on tu je aby obohacoval ty hloupé stvoření. A on je na to pyšný a chce to udělat pořádně. Ještě jednou se podíval na Zemi. Je tak vzdálená a tak blízká. Připravoval se deset let na cestu tam. Stačí jen chmíří z šedého stromu a sílu ducha. Kolik jich už zahynulo při cestě na Zem? On nesmí zahynout. On musí cestu zdolat a přinést své poselství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kapriolls kapriolls | Web | 2. prosince 2011 v 16:14 | Reagovat

kráásný !  ale těch chyb! lidé ,co umí takhle pěně psát nesmí dělat pravopisný chyby holka! :)

2 Miri Miri | Web | 2. prosince 2011 v 16:33 | Reagovat

[1]: Díky, že mi to vytýkáš, možná mě to nakopne k tomu, si to po sobě důkladněji číst.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama