II. Äl Kesrpap

3. září 2011 v 18:42 | Bryky |  Sklenice snů
Äl sundal z police truhlu, sedl si do houpacího křesla a pomalu otevřel víko.Tolik let čekal a právě dnes se chystá vyletět. Z truhly vyndal leteckou čepičku a nandal si ji, ano byla mu trochu malá ale vždyť si jí koupil před pěti leti na trhu. Pak vyňal z truhly řemínek. Natáhl si ho na ruku a utáhl. Na ruce se mu rozeznělo spoustu rolniček, které chce použít pro případ že by v letu hrozila srážka.Už jen vytáhl brašnu přes rameno ujistil se, že má vevnitř čtyřy sklenice a vyrazil. Ješte na chodníku si dovazoval šálu a zamířil k nástupišti.
-Dobrýden, průkaz snáře prosím
-tady
-á nováček, tak to přeju štastný let, pokračujte tudy prosím
-nashledanou
hlesl Äl a rozeběhl se k náměstíčku.Všude se do výše tyčily žebříky, schody a výtahy. Tak na tohle čekal několik let, vždycky viděl jen k vrátnici a teď je konečne tady na nástupišti SD (Snářské Dráhy). Rozhlédl se a zamířil ke krámku s vyvěsnou tabulí. Na tabuli bylo vyobrazeno chmíří z šedého stromu. Jako na dalších několika krámcích.Vstoupil do krámku plného polic a na policích bylo plno velkých váz a ve velkých vázách plno šedého chmíří. Abyste rozuměli, Äl mněl sice kolem domku spoustu šedých stromů, ale jen na mélokterém vyrostlo poupátko a pokud se na něm dokonce oběvilo malé bílé chmíříčko do zítřka se válelo smutně pod stromem. Aby vám na stromě vyrostlo tak velké chmíříčko aby vás uneslo až na zem, museli byste tomu poupátku dát neobvyklou péči a tak velkou péči nedokázali vynaložit nějací mistři do konce života a museli spoléhat na chmíří z těchto stánků kterých bylo na nástupištích tolik, že jste si klidně mohli vybrat to nejhezčí.
-Tak jáké jste si vybral
-já? Ulekl se tázaný Äl a zmateně začel pobíhat mezi policemi. Po chvíli se uklidnil a vybral si to nejhustější chmíříčko.
-Tohle prosím.
Äl přímo vyletěl z obchůdku radostně si poskočil a zamával šedým chmířím, třikrát větším než on a zamířil k plošině. Zařadil se do fronty a čekal.Snáři se přd ním posouvali, stoupali do schodu povídali si a hlavně tam nestali jako Äl, který vypadal jak kdyby stál frontu na jistu smrt, ale přitom mu z očí svítila taková touha se odlepit od plošini že sám nevěděl co ho posouvalo stále dopředu. Postava před ním se posunula ke kraji plošiny, chytla se pevněji svého šedého chmíří. Rozhoupala se na špičkách a hop, další se rozhoupal a hop ten další se ani nerozhoupal a rovnou hop. Jeden přišel druhý skočil a ten třetí už odlétal, jen Äl tam stál na velké plošině a koukal nahoru. Na noční tmavé obloze se třpytíly hvězdy a Äl se odhodlaně začel pohupovat našpičkách, houpal se a houpal až se poněm ostatní začali udivěně ohližet. Ale Äl tam stál a houpal se na špičkách až najednou ucítil že ho někdo vzál kolem pasu zvedl a pustil.Äl zpanikařil křečovitě se chytl svého šedého chmíří a čekal. Cíti že se pohupuje jak v kolibce a tak otevřel oči a spatři jak se na něho usmívá z plošíni postava s obličejem plným vrásek, ale tak veselým, že se Äl musel naoplátku usmát a pocítil že ho s rychlostí bere nějaký proud neznámo kam, ale Äl věděl kde chce přistát a tak se nemusí obávat že by přistál jinde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lacy Lacy | Web | 25. listopadu 2011 v 14:21 | Reagovat

Řekni mi jednu věc - kde bereš ty svoje úžasný nápady? :-P

2 Miri Miri | Web | 26. listopadu 2011 v 18:48 | Reagovat

Jo jo, mám tušení kde bere Bryky inspiraci, ale nesázela bych na to. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama