Remy Watsonová - Garden school

22. září 2011 v 20:12 | Miri
K této povídce jsem se dostala díky jiné povídce, kterou jsem si přečetla na blogu jedné holky. Ne že bych na toto téma ještě nepsala, ale beru to spíše jako (nechci tím nikoho urazit) amatérské psaní. Rowlingová napsala Harryho Potera a všichni začali psát o mladých kouzelnících, kteří nastupují do Bradavic. Možná některé zklamu, když řeknu že se to nebude odvíjed na základě Harryho, ale že to bude jen příběho mladé čarodějce nastupující na čarodějnickou střední školu Garden School. Příjemné čtení. :)
Zhluboka jsem se nadechla. Rodiče se na mně z auta usmívali a já jim ještě naposled zamávala, než jsem se otočila a vstoupila jsem poprvé na nádvoří Garden school. I když se tomu nedá (díky tomu názvu) moc uvěřit... Ne, není to zahradnická škola, je to střední škola, připravující mladé kouzelníky na vysokou školu Rook school. Tady je název přesnější. V naší zemi totiž vládne Havran. Není to jméno, ale hodnost. Je v zemi nejvíše a po něm jsou nejvýše jeho poskoci. Po dokončení Rook school se můžeš stát Havranovým poskokem, tedy až po pohovoru, ale Havran potřebuje hodně lidí a ti co prošli Rook school mají 100 % vlohy. Bere skoro každého, ale jen málokoho si zapamatuje, natož aby se o něho víc zajímal. Dostal v zemi funkci, tak ať se stará o svoje a dokud nebude dělat problémi, nebudu se o něho ví zajímat. Tak nějak se k tomu asi staví.
Ani se mu nedivím, všichni se mu vtírají do přízně a snaží se aby se mu zalíbili. Vždyť taky kdo by nechtěl být v jeho přízni, zvlášť když je to on, kdo určuje svého následníka.

Vešla jsem vchodovými dveřmi do zalidněného předsálí. Propétala jsem se davem a snažila se dostat se ke dveřím do sálu. Vrazila jsem do nějaké dívky, která se nechápavě dívala na moje oblečení. Docela ji chápu. Není normální chodit v největších parnech v černým svetru, uzkých dlouhých kalhotách, velkých botách a kdyby tak věděla jak tlustý mám ponožky a že mám v kufru čtyři šály!
Zpřažila jsem jí pohledem a pokračovala jsem dál davem. "Počkej, nemyslela jsem to špatně!" Uslyšela jsem jí ještě a tak jsem zrychlila, aby mně náhodou nedohonila. Jistě kvůli mně bude mít výčitky svědomí a bude se mi snažit pomoct si najít kamarády, ale já, přesto že mi je to líto, jí nemůžu vyhovět.
V sále už není tolik narváno jako v předsálí. Snadno si najdu to nejodlehlejší místečko úplně vzadu. Přýmýšlím, jestli si mám dojít k okýnku pro limonádu, ale potom to zamítnu. Odhrnu si bezprstové rukavice. Za pět minut to má začít. Sál se rychle zaplňuje, všichni spěchají aby to stihli a přesto se pár lidí dostavuje pozdě, mezi nimi je i pan ředitel. Přišel o deset minut později!

"Mladí kouzelníci, je mi ctí že vás zde můžu přivítat. Všichni jste jistě už velice zdatní. Koukal jsem se na výsledky vašich příjmaček a jsem velice spokojen. Dnes vás rozřadíme do čtyř skupin, podle zdatnosti. Ti kteří jste v té nejlepší skupině neradujte se a ti kteří jsou v nejhorší nezoufejte. Během těch čtyř let se skupiny nejspíše úplně přeházejí a počítejte s tím že to nebude lehké. Průměrně ročně vyhodíme asi tak dvacet studentů, ale to vám vůbec nemusí vadit, protože od nás vás vezmou úplně všude." Ředitel se odmlčel a přelétl pohledem po vyděšených žácích. "Přes vaše úspěšné příjmačky je nade vše pravděpodobné že na konci roku už tu osm z vás nebude."
Pousmála jsem se. A to je teprve přípravka na ten pravý masakr.
"Chceme aby se mohli naší žáci rozvíjet ve všech směrech a nechceme je do ničeho nutit a tak máme poviných hodin minimum. Zbytek jsou dobrovolné předměty. Jmenují se sice dobrovolné, ale je povinný minimálně jeden jestli chcete dokončit školu a minimálně tři na to aby vás vzali na Rook school a minimálně pět jestli chcete mít šanci být Havranovi poskoci." Podrbal se na nose a zadíval se do poznámek. "Teď příjde ne řadě rozřazování. Představuji vám pana Tika, bude vás vyučovat Společenské chování - Teorie. Paní Sabrinová, také Společenské chování, ale tetokrát je to Praxe. Pan Rosser, diplomacie. Jordán, fungování země. Ti kteří byly v nějaké specializované třídě jistě všechny tyto předměty znají. Samozřejmně to nejsou všichni vaši učitelé, ale s ostatními se seznámíte až na hodině. Tito učitelé jsou vaši třídní učitelé a každý žák, kterého řeknu půjde ke svému třídnímu učiteli a obdrží balíček obsahující plánek školy, letáky, které vás seznámí s různými dobrovolnými předměty, rozvrh poviných předmětů a další takové věci. Takže skupina A k panu Jordánovi, skupina B k panu Rosserovi, skupina C k paní Sabrinové a skupina D k panu Tikovi." Ředitel přeletěl pohledem žáky, jestli náhodou někdo nerozuměl a pak se sklonil nad seznamem. "Josef Abel - C, Nora Adamsová - A , Patrik Anderson - D...."

Povzdechla jsem si, to bude na dlouho. Ani vám radši nebudu říkat na co začíná moje příjmení. Proud lidí chodil ke čtyřem učitelům a proud se vracel. Někteří nadšeně a jiní trochu poklesle, ale s úsměvem. Pan Tik, drobný stařeček, rozdával úsměvy a nervosně si popostrkával brýle na nose. Paní Sabrinová (trochu při těle) se trochu s nechutí na každého žáka krátce usmála. Pan Rosser, který vypadá spíš jako učitel tělocviku se mračí a zádumčivě si prohlíží každého žáka. A konečně pan Jordán, veselý, asi nejmladší z těch čtyř, vypadá že má z žáků upřímnou radost. Myslím si že i přes to jak se paní Sabrinová s Rosserem tváří jsou to všichni dobří lidé, kteří mají svou práci rádi.
Koukla jsem se na hodinky, je to tak zdlouhavé, asi usnu.

"....Violeta Vinerová - B, Remy Watson...ová?" Trochu jsem se začervenala. Zvedla jsem se a přikývla jsem. Ředitel přikývl a podíval se do papírů. "...- A, Neb Wirick - C..." Rychlými kroky jsem došla k Jordánovi. Vzhledem k zmatku v sále si toho asi nikdo nevšiml. "Gratuluji ti k přijetí na Garden school Remy, ať se ti tady líbí." Jordán mi potřásl rukou a předal mi celkem těžkou tašku s logem Garden school. Poděkovala jsem a rychle jsem se vypařila na svoje místo. Nevadí mi že mám klučičí jméno, ale vadí mi že jsem díky němu často středem pozornosti. Teď to ještě prošlo, ale bojím se co se ještě může stát. Kvůli tomu jménu jsem se málem zapoměla radovat. Vždyť jsem v nejlepší skupině!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama