Šedý svět

12. října 2011 v 22:31 | Miri
Když chci něco nakreslit, jako první sáhnu po tušce. Nenapadlo by mně začínat ani s ničím jiným. Nejhorší část tvoření se nachází tam, kde jsem s kresbou spokojená a přemýšlím čím to vybarvit. Nejvíce mých výtvorů skončí tak, že se rozhodnu ho nechat tak jak je, protože ze zkušenosti vím, že já to s barvami neumím. Ta druhá největší část je zvýrazněná uhlem a tím to končí, pak už je na řadě jen malá skupinka, kterou vybarvím. Někdy, když si svoje výtvory prohlížím, přemýšlím jak by vypadal svět bez barev. Je to hrozná představa.
Když jsem byla malá a chtěla jsem vytvořit nějaký obrázek, ani mně nenapadlo sáhnout po tušce. PaStElKy. Ano, v přítomnosti moje můra, v minulosti můj živel. Bylo mi docela jedno, jestli ta princezna má jednu ruku dvakrát tak delší než druhou. Úžasné barvy a šaty. Nejlépe, když ty šaty měli všechny barvy, které jsem měla po ruce. Šaty, šaty a šaty a k tomu pastelky. Proč si dělat svět šedý, když je hezčí barevný. Lepší je ho dělat ještě barevnější, protože pak je prostě více barevný :). Děti si sedí vedle hromady pastelek a vzdychají jak má ten paňáček křivou hlavu a neuvědomují si, že to ony zachycují svět nejlépe.Přehnaně Barevně. Nevadí, když je celý obrázek jednou barvičkou. Hlavní je, aby byl barevný. Jistě, šedá je taky barva, ale všichni doufám víte jak to myslím. Svět je plný Veselých barev. A obrázky můžou být ještě veselejší.
Nechci vám říkat jak máte krelit, nebo něco takového. Je mi úplně jedno, jestli máte rádi pastelky nebo ne. Chci vám říct jedno. Svět je barevnej lidi. Proč? To už je na vás. Já mám svou odpověď, vy možná budete mít jinou. Ale nezapomínejte na ten fakt, že svět je barevnej.
V poslední době se zase vracím ke kreslení šatů a vybarvování pastelkami. Jsou to všechno čmáranice, ale mně se líbí. Pastelek máme doma dost tak proč je nevyužít :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beleatrix Beleatrix | Web | 16. října 2011 v 15:30 | Reagovat

Hele moc pěknej článek.. :)
Co mě občas děsí, že moje neteř často maluje obrázky jen černě... Trochu ji nutím, aby to vybarvila líp. Přemýšlím, jestli to o ní může něco vypovídat nebo je to jen bezvýznamná věc - ale divný to je.. Většina holčiček opravdu chce mít obrázek co nejvíc růžový a fialkový.., ale ona mě občas takhle překvapuje..

2 Miri Miri | Web | 16. října 2011 v 16:59 | Reagovat

Když se jí to líbí, proč by nemohla, že. Myslím že to o ní vypovídá, ale určitě ne špatně.
Malé děti rády překvapují své okolí :)
třeba můj bratr...

3 Beleatrix Beleatrix | Web | 17. října 2011 v 23:03 | Reagovat

No, nevím.. Je to trochu zvláštní. Raději také nepřemýšlím nad nějakým hlubším smyslem, jako že by měla mít černé myšlenky nebo snad duši - jen to ne.. Ale malinko mě to občas děsí. Když řeknu, jestli tam nechce dát třeba růžovou.. A ona, že jako je to už hotový.
No, malinko si i myslím, že je možná jen líná vyměnit pastelky a prostě to narychlo načmáře jen černou.. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama