Rubikova kostka aneb Je nemožné abych prohrál

13. listopadu 2011 v 22:34 | Miri |  Chlapeček Zbyteček
Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález.
Albert Einstein

S úsměvem jsem pozorovala jak se kamarádka s utrápeným výrazem ve tváři snaží složit Rubikovu kostku. "Jéj, to nejde!" Zasmála jsem se. "Jasně, nejde to. Před pěti minutama jsem to vůbec nesložila." Smutně se na mě podívala. "Ty se tak máš, všechno ti jde, seš chtytrá..." Ztuhla jsem, tohle jsem nesnášela. Trochu ostře jsem odpověděla. "Ne, o to nejde, když skládáš Rubikovku, nejde o to co umíš, jde o to pochopit návod, nebo najít někoho kdo to umí dobře vysvětlit. Myslím, že existuje opravdu málo lidí, co ten postup vymysleli sami." Nevypadalo, že by jí to utěšilo. "No jo, ale ty se dokážeš na všechno dívat tak bezstarostně a všechno ti vychází." Málem jsem si rvala vlasy z hlavy. Za tohle bych jí nejradši uškrtila. Celý život se snažím lidem předávat dobrou náladu a zasazovat naději tam, kde na první pohled není a vždycky to fungovalo. Vždycky, až do teď. Tahle osoba, která mi toho mnoho dala podivným způsobem přeměňuje moje dary na něco bezceného. Někdy mám pocit, že spíš škodím, než abych pomáhala. Beru tohle jako boj a jestli je něco nemožné, tak je to moje prohra. Nepřipustím, abych se zlomila. Nepřipustím, aby moje kamarádka byla na tomhle ošklivém dně. musím jí dotáhnout na hladinu, aby pocítila, jaký to je se nadechnout a vstoupit na pevnou souš. Vím že mnoho lidí nesouhlasí s tím, že je něco nemožného, ale já věřím v to, že je nemožné prohrát, když jste na straně, která je jasně v přesile, které bojuje za dobro a věříte ve výhru. Já na té straně jsem. Možná mi říkejte optimisto, protože ač se to nezdá, lidé tenhle předem vyhraný boj vzdávají pod vlivem špatných nálad a to má za výsledek prohru. Já ale věřím v to, že když budu dál věřit, věta nemožné je prohrát, se stane pravdivá. Tohle mi vždycky fungovalo a doufám že mi to fungovat bude i nadále. Prosím lidi, na odvaze není nic špatného a já ji často postrádám, ale snažím se ji v sobě hledat jako poklad, který má každý v sobě. Nikdo se nesmí bát vynaložit trochu úsilí při kopání a hledání toho pokladu. Ale čím víc se budeme snaži a čím to bude těžší, tím ten poklad bude větší. Nevím jak to vnímáte vy, ale já mluvím ze své zkušenosti a ze zkušenosti mnoha dalších. Nebojte se alespoň jednou říct. Je nemožné, abych prohrál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 melaficent melaficent | E-mail | Web | 14. listopadu 2011 v 17:19 | Reagovat

Pekné... a inšpiratívne.... :D

2 Clarett Clarett | Web | 17. listopadu 2011 v 11:23 | Reagovat

"ale já věřím v to, že je nemožné prohrát, když jste na straně, která je jasně v přesile, které bojuje za dobro a věříte ve výhru. Já na té straně jsem."

Děkuju, Miri. Díky, žes mi připomněla, na které straně stojíme... a že jakkoli je to zlo mocné, pořád jsme v přesile. A pořád za nás někdo bojuje, každý den. A má moc i nad smrtí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama