Zpívající slon 1/2

11. prosince 2011 v 14:17 | Miri
Pamatuji na ten den, kdy jsem ztratil Zpívajícího slona, jako kdyby to bylo dnes. Bylo po dešti a bledé slunce svítilo na sídlo Greenhill. Paní Juliett byla ještě malá dívenka a Pan John byl mladý, vzdorující muž. Vím že byl proti příjezdu Paní Loly, v ten den se nechtěl ani ukázat, kdyby mu to jeho otec Pan Gorge nezakázal odjel by za svým přítelem do Shadowtownu. Tehdy mi bylo velice zatěžko dát Paní Lole Zpívajícího slona. Dnes jsem rád, že jsem tomu tak učinil. Vzpomínám si na to velice dobře. Byl to pro život v sídle Greenhill osudný den.


Kočár se trmácel po mokré cestě a já jsem stejně jako ostatní vyčkával až se dotrmácí na dvůr. Mladý Pan John vypadal vyrovnaně, ale poznal jsem, že by nejradši nečím mrštil o zem. Kočár se před námi zastavil a já otevřel jeho dvířka. Přistavil jsem stoličku a pomohl slečně Lole ven. "Vítám vás v sídle Greenhill slečno." V rukou držela velký starý kufr na kolečkách. Když vystupovala, křečovitě se ho držela a zarývala do mě svá černá očka. Přeběhl mi mráz po zádech, ale já jsem se usmál a nabídl jí pomocnou ruku. Za ní vystoupil Pan Gorge a usmíval se mě. "Vítejte zpět můj Pane." Slušně jsem ho přivítal. Trochu si protáhl nohy a oprášil kabát. Pak se na mě šibalsky usmál. "Lola mi vyprávěla, že prý máte Zpívajícího slona, je to pravda?" Zaskočilo mě to. Zpívajícího slona jsem opravdu měl, ale jak to mohla vědět mladá slečna? Cítil jsem, jak mi do zad zarývá svůj pohled. "Ano, mám Pane?" Vypadal překvapeně, nejspíš s tím nepočítal.Pochybuji, že vůbec věděl, co to Zpívající slon je. Pak se široce usmál. "No to je úžasné! Slyšíš Lolo, dostaneš toho Zpívajícího slona, kterého sis tak přála!"
"Doufám že to Panu Stephanovi nebude vadit." Uslyšel jsem za sebou sladký a podmanivý hlas.
"Nebude to žádný problém slečno, pokud to nebude vadit, hned vám ho přinesu." Polkl jsem a chtěl jsem spěšně odkráčet. Co mě to popadlo? Nikdy bych si nemyslel, že se té nádherné věci tak snadno vzdát.
"Patří vám mé dík." Uslyšel jsem ještě za sebou ten hlas.
Zapadl jsem do svého pokoje a slyšel otevřeným oknem, jak se všichni vítají s novou příchozí. Přijela aby dělala společnost slečně Juliett. V okolí nebyla žádná hraběnka v jejím věku a každá dívka potřebuje od útlého věku svou kamarádku. Proto Pan Gorge přivezl Lolu. Je to jen dívka ze sirotčince. Malá holčička a já jí jen tak dám svého Zpívajícího slona? Nemohl jsem to pochopit. Popadl jsem ho z nočního stolku a přiložil jsem si ho k uchu. Vydával nepravidelně jeden a ten samý tón. Nebylo to úplně nepravidelně, ale ještě jsem za ta léta na tu pravidelnost nepřišel. Ten tón byl tak kouzelný a něčím tak zajímavý. Zpívající slon, můj poklad. Strčil jsem si ho do kapsy a vydal jsem se zpátky na nádvoří.
Lola se právě objímala se slečnou Juliett a hned jak jsem vyšel na nádvoří probodla mě pohledem a zadívala se na kapsu, kde jsem měl slona. Jak mohla vědět do jaké kapsy jsem di ho dal? Ještě prohodila pár slov s Juliett a pak se otočila na Pana Johna. Vypadal zaskočeně. Uklonila se jak se patří a on jí úklonu opětoval. Připadalo mi, jako kdyby slečna Lola byla šlechtična a John byl ze sirotčince. Zatímco její úklona byla provedena dokonale. On byl jaksi nešikovný. Nikdy bych nečekal, že tenhle vždy elegantní muž, tolik obskakován ženami by se mohl takhle zostudit před chudou dívkou dvakrát mladší než byl on.
Byl jsem požádán abych doprovodil slečnu Lolu do jejího pokoje. Vzal jsem jí zavazadla, ale kufr si chtěla táhnout sama. Vyšli jsme do prvního podlaží a jí ukázal její komnatu. Nevypadala překvapená, nad tím drahým a pohodlným nábytkem, ale šlo vidět, že se jí pokoj líbí. Chtěl jsem se otočit a s výmluvou, že jí pošlu chůvu aby jí pomohla vybalit jsem chtěl odejít. "Promiňtě, mohl by jste mi prosím dát Zpívajícího slona." Její hlas byl prosebný i rozkazovačný zároveň.
"Jistě." Tohle slovo jsem tak nesnášel. Zdráhavě jsem vytáhl Zpívajícího slona z kapsy a podal jí ho. Otevřela ten obrovský kufr a já spatřil celou sbírku železných zvířátek. Všechny byly vyrobené ve stejném stylu jako můj slon. Byla to sada. Mohlo jich být o něco míň něž sto. Můj zpívající slon mi najednou už nepřišel tak zázračný. Posadila ho na jediné prázdné místo a kufr zaklapla. Polkl jsem, chtěl jsem požádat, aby mi tu sbírku ukázala, ale její pohled mě odradil. Otočil jsem se a odešel. Moje srdce bylo sevřené, ale zároveň plné radosti. Teď je můj Zpívající slon tam kde má být. Tehdy mě nejvíc trápila jedna otázka. Umějí ostatní zvířátka taky zpívat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 12. prosince 2011 v 16:01 | Reagovat

Tak krásný...Já si myslím, že bys díky povídkám měla svůj blog více propagovat ;-)
Napiš nějakou a přihlas se s tní do nějaké internetové soutěže - nejlépe blogové. Blog můžeš propagovat u Abyss (abyss-mystery.blog.cz) protože pořádá hodně soutěží ;-)

2 Miri Miri | Web | 12. prosince 2011 v 16:33 | Reagovat

[1]: Do nějakých soutěží jsem už přihlášená, na Abyss jsem už narazila dříve, ale nenašla jsem důvod dělat její soutěže. Vlastně jen vyplníš formulář a tím se moc nepropaguješ. Rozhodně mě potěšilo, že máš takovou starost o mojí propagaci :) Musíš být velice hodný a čistý tvor, že ti tak záleží na ostatních :)

3 Ebolin Ebolin | Web | 12. prosince 2011 v 16:42 | Reagovat

[2]: To víš, to dělají i ti skautíci :-)
Chodím tam od první třídy, to už bude šestý rok.
Strašně mě to baví, na tábory taky moc ráda jezdím. Naučila jsem se tam spoustu dobrých věcí - to nemluvím o uzlech, šifrách či snad obyčejných jízdních řádech. Taky jsem se tam naučila dělit, být hodná a "pracovitá" a neodmlouvat.
Jo a taky hodně pít :-D

4 Miri Miri | Web | 12. prosince 2011 v 17:00 | Reagovat

[3]: To jsou ti zlatí skautíci :D

5 BEP ))) BEP ))) | Web | 12. prosince 2011 v 18:35 | Reagovat

Sklenka Ti nějak přetýká....

6 Graham Rene-Smé Lee Graham Rene-Smé Lee | Web | 12. prosince 2011 v 18:36 | Reagovat

zajímavý blog a rubriky :)
Chceš udělat dess?

7 Graham Rene-Smé Lee Graham Rene-Smé Lee | Web | 12. prosince 2011 v 19:04 | Reagovat

Ok. Když mi dáš email...?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama