Týden 1.

27. ledna 2012 v 17:30 | Miri
Tak co jsem vlastně udělala v prvním týdnu mého projektu za rok spisovatelkou?
První bych vás mohla seznámit s tím, co bylo vlastně hotové:
Mám rozepsané tři knížky a z toho se chci věnovat tenhle rok knize Zlaté království a knize Vánoční přání. (Tohle se bude jmenovat jinak, ale prozatím to nechám takhle.) Potom mám rozepsanou: Poslední spojenec noci, ale to nejde napsat za jeden rok. Mám zatím napsáno přes 70 A4 stránek a tenhle týden jsem se věnovala hlavně pročítáním téhle knihy. Někdy jsem sama sebe udivovala, ale naštěstí spíš kladně.Zlaté království

Na téhle jsem tenhle týden nepracovala, jen jsem jí opravovala, ale dám vám tu ukázku, zatím mám 20 A5 stránek.
Ukázka je z 16 stánky a je to chvíle kdy nastupuje moje oblíbená postava a začíná se odvíjet hlavní příběh.:

Proti nebi se vznešeně tyčily horské štíty. Po stezce, která se stáčela k jejich úpatí sestupovalo stádo ovcí. Všechny spořádaně, jedna za druhou, aby nějaká omylem nespadla z úzke cesty. Vepředu kráčel vysoký muž a pískal si. Rukama pohupoval sem a tam a v obličeji orámovaným hřívou černých vlasů se blýskaly jasně modré oči. Šel velice rychle, skoro běžel. Vypadalo to
, jako kdyby se chtěl ovcí klusajících za ním zbavit. Případného pozorovatele by vyvedla z omylu dlouhá hůl, kterou měl muž přivázanou na oslíkovy. Bylo tedy zřejmé, že ten muž je pastýř a oslík patří k němu. Taky vypadal skoro tak stejně bláznivě jako jeho majitel. Okolo stezky nic nerostlo a přesto oslík přežvykoval v tlamě dlouhé stéblo slámy. Asi mu uvízlo v zubech, už ho tam muselo pěkně štvát. Na hlavě mu poskakoval slamák a přes záda měl přehozené nějaké vaky a dívku. Mezi tím nákladem se zkoro ztrácela. Vlasy měla velice
světlé a měla v nich vloženou kopretinu. Nejspíš spala.

Vánoční přání

Tenhle týden jsem to začala psát a napsala jsem 4 A5. Vím, že to není moc, ale měla jsem hrozný problém vymyslet děj. Já totiž tuhle knížku i knížku Zlaté království píšu pro dvě moje spolužačky. Mají to ode mě jako dárek k Vánocům, který jim budu běhěm roku doplňovat. Stavím tedy příběh takový, aby jim vyhovoval a líbil se jim a aby si z něho něco odnesly. V tomhle případě jsem měla takový příběh problém vymyslet, ale snad jí bude líbit.

Ukázka (str.2):
"Pamatuješ na ten den, kdy jsme pojmenovaly Modrou knížku zápasů?" Přikývla jsem. Pamatovala jsem si na to moc dobře. Měla jsem svátek a táta musel nutně něco vyřizovat se svým vydavatelem, tekže jsme to odbyly bez něho. "Pojmenovaly jsme jí tak, protože jsme říkali, že než budeš dobrá stejně jako táta, prožiješ spousty bojů literárních i životní. Musím říct, že tenhleten boj jsi na plné čáře prohrála, ale to neznamená, že to tak bude vždycky." Chlácholivě mě pohladila po vlasech.
"Jenže jak mám vyhrávat ty literární boje, když prohrávám ty životní?" Lehce zbledla, to jsem jí asi říkat neměla.
"A co škola? Vyhráváš alespoň tam?"
"Myslíš tu bandu nevychovanců, kteří si myslí jak jsou geniální a jak jim svět leží u nohou a přitom mají v hlavě polystyren?"
"Mluvíš o učitelích?"
"Učitelé? To myslíš ty osoby, které kvůli tomu, že jsou vystudovalí a nevím jak chytří mají tendenci se neustále povyšovat nad žáky a dokazovat jim slovy jejich nekonečnou moc?"
"Takže ta banda nevychovanců a učitelský sbor tyranů vyjde nastejno?"
"Jo." Byla jsem neuvěřitelně rozčílená a mamka jako vždy zcela klidná se poumála. To jí nestačí, že mám výborné známky? To se mi musí montovat do soukromí a snažit se mě vytáhnout z té louže nespravedlivosti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 27. ledna 2012 v 18:50 | Reagovat

Teda, ty toho děláš :-)
Já jsem ve své podstatě taky něco udělala.
I když jsem nic nenapsala, vymyslela jsem název knihy a nějaký děj, cíl :-)
Taky jsem založila složku postavy, kam si budu všechno o postavách psát :)
Tak hodně zdaru ;)

2 Miri Miri | Web | 27. ledna 2012 v 19:27 | Reagovat

[1]: Dobré, to nejdůležitější a jsi dobrá, že jsi to vymyslela za týden. Já dostanu nějaký nápad a v hlavě ho musím nosit měsíc a pořád si ho prohlížet a šťouchat do něj a pak se teprve rozhodnu jestli je, nebo není dost dobrý na příběh.
Ta složka postav je skvělý nápad. Já je všechny nosím v hlavě a vypisovat mi to příjde zbytečné, ale asi bych potřebovala zapsat ty, které teprve plánuju, protože jich je tolik, že si je těžko zapamatuju.
Tobě také mnoho zdaru :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama