ZRS - 11. týden

6. dubna 2012 v 20:50 | Miri |  Pan Pátek
Tak a je tu další týden. Konečně jsem promyslela děj i druhé knihy. Pokračuju ale jen na Zlatém království, tak mě napadlo, že bych vás trochu seznámila s postavami. Abyste se v ukázkách neztráceli.
Je jich podle mého víc než je zdrávo a to vám vypisuji jen ty nejhlavnější. Nemůžu ale ani jednu postrádat. Tady jsou:


Noemi - Děj se točí kolem ní. Kladná postava. Nepamatuje si svojí mnulost. Jediné co ví je, že než se uhodila do hlavy požádala pastýře aby jí doprovázel do centra říše, protože tam má udělat něco velice důležitého. Musí si během své cesty vzpomenout co to vlastně je.
Je velice citlivá a nesnáší když se lidé hádají. Ze začátku se neumí smířit s tím, že existují lidé zlí a těch hodných je pomálu. Rychle si ale zvykne na to, že svět je nespravedlivý.

Pastýř - Šílený, uzavřený. Má hodně známých a z neznámých důvodů pomáhá Noemi. Nic moc se o něm neví, je ale určitě kladná postava (nebo ne?). Žije se svými ovečkami a oslíkem v horách a někdy je opouští a jen tak brouzdá světem. Mnohdy překvapí, je silou která vždycky pomáhá těm co upadnou znovu se postavit na nohy. Prostě světák :)

Flow - Zoufale opuští svůj domov ve Zlatém království a utíká. V horách zabloudí a pokouší osud. Spadne do propasti na jejímž dně jí nemůže čekat nic jiného než smrt.

Ebb - Bratr Flow. Jde hledat svou sestru, je ale citově raněný a tak se nechá snadno zlákat špatnou cestou. Na konci ho místo radosti nečeká nic jiného než prohra, protože se už nedokáže vrátit zpátky do Zlatého království. (Ne že by zabloudil, ale on se vrátit nechce.)

Zdeněk - Jde společně s Ebbem zachránit jeho sestru, jenže když si uvědomí, že akce ztroskotala neumí Ebba smířit s neúspěchem.
Je to takový rytíř, však ani rytíř nedokáže vzdorovat silnémau (ač zkaženému) charakteru Ebba.

Nina - Holka která brzo pozná, že život není med. Doporovází Ebba a Zdeňka. Flow má ráda, ale hlavní důvod její cesty je v tom, že je bláznivě zamilovaná do Zdeňka. Jedna dějová linka je popisovaná z jejího pohledu.
Asi nejvíce ze všech se jí promění charakter. Z holky co toužila po klidném životě v ženu, která se nebojí bojovat. Ženu tolikrát životem zrazenou, že už jí nic nemůže ublížit a ničeho se nebojí.

Když vymýšlím knihu, první vymyslím atmosféru. Chtěla jsem aby atmosféra této knihy byla jako jarní paprsky probouzející zemi k životu. Nyní je z toho kniha plná bolesti, já ale věřím, že o to víc si čtenář bude vážit světlých scén. A konec bude pohádkový (skoro), takže by to mělo být pohodové.
Ještě bych vás chtěla upozornit, že jsem věřící a příběh má křesťanskou pointu a hodně se tam řeší otázka Bůh. Myslím, že se to při čtení dá ignorovat, ale nechci ve vás budit nějáké očekávání, které nebude vyplněno. Nechtěla bych nějáké zatvrzelé ateisty zklamat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 7. dubna 2012 v 7:33 | Reagovat

Myslím, že teď už se ztrácet nebudu :)
Možná jich je víc, ale ty je všechny dovedeš do děje dostat tak, aby to bylo akorát na hlavní postavy ;)
Hodně štěstí s psaním!

2 Clarett Clarett | Web | 7. dubna 2012 v 8:47 | Reagovat

No to je úžasný, Miri! Postavy jsou skvělé, máš to i moc dobře napsaný, naprosto upřímně se těším, že si to jednou budu moct přečíst. Knížky, co působí jako jarní paprsky lidi potřebujou... já taky hrozně moc. Tak díky za to! :-)

3 Katie Katie | Web | 7. dubna 2012 v 19:40 | Reagovat

Já mám teda v knize postav více než dost. Některé jsou vedlejší a mají jména jen proto, abych jim měla jak říkat a další jsou opravdu důležité. :)
Myslím, že to bude pěkný příběh. Líbí se mi Noemi a Nina. :) A ta náboženská stránka to knihu většinou jen doplní. :) Ono záleží, jak to podáš. Tak hodně štěstí. :)

4 Miri Miri | Web | 9. dubna 2012 v 11:45 | Reagovat

[1]: No, snad v tom nebude zmatek.
Tobě také hodně štěstí. Jak se ti vlastně s knížkou vede?

[2]: Díky moc, nad tvou chválou se jen červenám. :)

[3]: Noemi a Nina? Tak to sis oblíbila ty správné, protože okolo jejich pocitů se to točí. Snad se ti budou líbit i v knížce. (Jestli ji dopíšu.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama